Make your own free website on Tripod.com

Pop Sidwell 2000

Home Up

Event 1 Female 200 Freestyle

Time Final

Age Group 30 - 34 F

 

1. Owen, Jane 33 DM 3:01.90

2. Harder, Joyce 33 SSC 5:05.72

0. West, Barb 33 SSC 0:00.00NS

 

Age Group 35 - 39 F

1. Horne, Ruth 35 MMAC 2:24.90

2. Findlay, Janet 35 KSSM 2:38.02

 

Age Group 40 - 44 F

1. Fisher, Edie 43 KSSM 2:31.45

2. Iwasaki, Laura 42 YNAUT 2:33.21

3. Burgelis, Andrea 44 KSSM 2:46.79

 

Age Group 45 - 49 F

1. Kelly, Penny 47 MIDCN 2:48.30

2. Boulding, Sally 47 MMAC 2:54.93

3. Selby, Susan 47 MMAC 3:08.13

0. Weitzel, Jane 47 MMAC :00.00NS

 

Age Group 50 - 54 F

1. Day, Margaret 50 MMAC 4:30.19

 

Age Group 55 - 59 F

1. Howland, Laurie 56 SD 3:25.40

 

Age Group 60 - 64 F

1. Ross, Nancelyn 60 MMAC 3:14.89 MR

2. Kennedy, Vicki 60 SD 4:31.85

 

Age Group 75 - 79 F

1. Kerr, Catherine 79 WM 4:12.95

2. Tate, Virginia 76 MMAC 4:25.28

 

Event 2 Male 200 Freestyle

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. Shalom, Raymond 25 SSC 3:26.63

 

Age Group 35 - 39 M

1. Stothers, Steven 39 MMAC 2:31.89

0. Connor, Peter 35 MMAC :00.00NS

 

Age Group 40 - 44 M

1. McCarty, Al 41 KSSM 2:28.83

2. Gilley, Neil 41 MMAC 2:52.61

3. Case, Clayton 43 MMAC 3:02.72

4. Bolton, Randy 42 MMAC 3:05.92

5. VanDenBosch, Ben 43 MMAC 3:09.08

Event 2 Male 200 Freestyle (Cont'd)

Time Final

Age Group 45 - 49 M

1. Wheeler, Len 49 MMAC 2:57.85

 

Age Group 50 - 54 M

1. Groff, Bob 54 MIDCN 3:07.18

 

Age Group 70 - 74 M

1. Stock, Fred 72 MMAC 4:12.74

 

Event 3 Female 25 Butterfly

Time Final

Age Group 02 - 18 F

1. Zdriluk, Libby 14 MCPSA :45.57

 

Age Group 40 - 44 F

1. Leier, Susan 42 MMAC :17.57

2. DeSerres, Sylvie 40 MMAC :20.81

 

Age Group 45 - 49 F

1. Mork, Mary Ann 49 MIDCN 0:23.15

 

Event 4 Male 25 Butterfly

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. Holder, Dave 28 MMAC :14.30

 

Age Group 40 - 44 M

1. Ahrens-Townsend, M 42 AM :15.98

2. Whalen, Michael 40 AM :16.16

 

Event 5 Female 25 Backstroke

Time Final

Age Group 25 - 29 F

1. Faulkes, Christine 27 AM :18.55

2. Palmer, Kim 25 MCPSA :49.78

 

Age Group 30 - 34 F

1. Owen, Jane 33 DM :19.89

 

Age Group 35 - 39 F

1. McInnes, Mary 36 MMAC :22.91

2. Bowman, Shirley 38 MCPSA :53.89

 

Age Group 50 - 54 F

1. Evans, Lynne 50 SD :29.08

Event 6 Male 25 Backstroke

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. Holder, Dave 28 MMAC :16.78

 

Age Group 40 - 44 M

1. Ahrens-Townsend, M 42 AM :17.45

 

Age Group 45 - 49 M

1. Copock, Fred 47 SD :22.63

 

Age Group 55 - 59 M

1. Shaddy, Ronald 57 WM :28.36

 

Event 7 Mixed 200 Free Relay

Time Final

Age Group 120 - 159 X

1. Selkirk C 134 SD 2:03.35

2. MMAC A 120 MMAC 2:38.80

 

Age Group 160 - 199 X

1. Assiniboine A 160 AM 2:19.04

2. WD40 160 MIDCN 2:23.09

3. 3in1 170 MIDCN 2:28.22

4. MMAC B 160 MMAC 2:28.63

 

Age Group 200 - 239 X

1. MMAC C 200 MMAC 2:47.76

2. Selkirk D 202 SD 2:52.71

 

Age Group 240 - 279 X

1. Winnipeg A 240 WM 2:35.14

 

Event 9 Female 100 Backstroke

Time Final

Age Group 02 - 18 F

1. Holztrager, Jessic 13 MCPSA 3:02.49

 

Age Group 30 - 34 F

1. Harder, Joyce 33 SSC 2:56.81

0. West, Barb 33 SSC :00.00NS

 

Age Group 35 - 39 F

1. Hornby, Rhonda 37 SSC 2:49.17

 

Age Group 40 - 44 F

1. Burgelis, Andrea 44 KSSM 1:24.73

2. Leier, Susan 42 MMAC 1:36.51

Event 9 Female 100 Backstroke (Cont'd)

Time Final

Age Group 45 - 49 F

1. Palmer, Francie 49 MIDCN 1:34.20

 

Age Group 60 - 64 F

1. Ross, Nancelyn 60 MMAC 1:46.60

 

Age Group 70 - 74 F

1. Rubin, Claire 73 MMAC 2:16.01

 

Event 10 Male 100 Backstroke

Time Final

Age Group 30 - 34 M

1. Enns, Chris 30 SSC 2:13.50

 

Age Group 40 - 44 M

1. Doig, Peter 41 UNATT 1:11.37

2. McCarty, Al 41 KSSM 1:18.00

3. Davis, Glenn 43 MMAC 1:20.23

 

Age Group 50 - 54 M

1. Groff, Bob 54 MIDCN 1:34.23

 

Age Group 55 - 59 M

1. Cameron, Norm 58 MIDCN 1:37.25

 

Event 11 Female 200 Ind. Medley

Time Final

Age Group 35 - 39 F

1. Horne, Ruth 35 MMAC 2:48.18 MR

2. Findlay, Janet 35 KSSM 3:03.09

 

Age Group 40 - 44 F

1. Iwasaki, Laura 42 YNAUT 3:00.09

2. Pogson, Jane 41 WM 3:11.51

0. Goertzen, Joy 43 MMAC 0:00.00DQ

0. Bell, Gaylene 44 KSSM 0:00.00NS

 

Event 12 Male 200 Ind. Medley

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. MacDonald, Chris 28 MMAC 2:39.19

2. Brown, Scott 27 MMAC 2:49.92

 

Age Group 40 - 44 M

1. VanDenBosch, Ben 43 MMAC 2:56.80

 

Event 13 Female 50 Freestyle

Time Final

Age Group 02 - 18 F

1. Holztrager, Jessic 13 MCPSA 1:22.96

2. Zdriluk, Libby 14 MCPSA 2:12.42

Event 13 Female 50 Freestyle (Cont'd)

Time Final

Age Group 25 - 29 F

1. Clark, Aileen 27 MIDCN :31.95

2. Palmer, Kim 25 MCPSA 1:25.55

 

Age Group 30 - 34 F

1. Adam, Shannon 31 MIDCN :32.13

2. Howland, Kimberly 32 SD :32.24

3. Owen, Jane 33 DM :36.96

 

Age Group 35 - 39 F

1. Findlay, Janet 35 KSSM :33.17

2. McInnes, Mary 36 MMAC :41.06

3. Lalancette, Diane 36 MIDCN 0:43.09

4. Bowman, Shirley 38 MCPSA 1:23.00

 

Age Group 40 - 44 F

1. Fisher, Edie 43 KSSM :30.31

2. McKeag, Kelly 44 MMAC :33.96

3. DeSerres, Sylvie 40 MMAC :38.70

4. Power, Dawn 43 MMAC :42.13

 

Age Group 45 - 49 F

1. Kelly, Penny 47 MIDCN :34.13

2. Palmer, Francie 49 MIDCN :38.19

3. Mork, Mary Ann 49 MIDCN :45.17

 

Age Group 50 - 54 F

1. Dickens, Wenda 50 MIDCN :35.47 MR

2. Clark, Lesley 54 AM :39.11

3. Evans, Lynne 50 SD :55.49

 

Age Group 55 - 59 F

1. Holland, Bobbie 59 WM :46.69

 

Age Group 60 - 64 F

1. Kennedy, Vicki 60 SD :55.07

 

Age Group 70 - 74 F

1. Rubin, Claire 73 MMAC :57.79

 

Age Group 75 - 79 F

1. Tate, Virginia 76 MMAC :53.46

 

Event 14 Male 50 Freestyle

Time Final

Age Group 19 - 24 M

1. Reeb, Nicholas 21 SD :26.74

Event 14 Male 50 Freestyle (Cont'd)

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. Beaumont, Dez 25 MMAC :27.26

2. Holder, Dave 28 MMAC :28.81

3. Shalom, Raymond 25 SSC :37.58

 

Age Group 30 - 34 M

1. Hutton, Tristan-Pa 34 SD :29.72

2. Holland, Rob 30 WM :35.37

 

Age Group 40 - 44 M

1. Leier, Brian 42 MMAC :27.63

2. Gilley, Neil 41 MMAC :31.32

3. Brault, David 41 MMAC :32.10

4. Ahrens-Townsend, M 42 AM :32.64

5. Case, Clayton 43 MMAC :33.64

 

Age Group 45 - 49 M

1. Boulding, Paul 49 MMAC :29.59

2. Wheeler, Len 49 MMAC :34.93

 

Age Group 50 - 54 M

1. Kerr, David 54 WM :31.70

2. Groff, Bob 54 MIDCN :33.51

0. Vadeboncoeur, Neil 51 MIDCN :00.00NS

 

Age Group 55 - 59 M

1. Shaddy, Ronald 57 WM :47.13

 

Age Group 70 - 74 M

1. Stock, Fred 72 MMAC :50.95

 

Age Group 85 - 89 M

0. Kolb, Lloyd 85 MMAC :00.00NS

 

Event 15 Female 100 Butterfly

Time Final

Age Group 35 - 39 F

1. Horne, Ruth 35 MMAC 1:12.82 MR

 

Age Group 40 - 44 F

1. Fisher, Edie 43 KSSM 1:21.87

2. Leier, Susan 42 MMAC 1:33.62

0. Bell, Gaylene 44 KSSM 0:00.00NS

 

Age Group 45 - 49 F

1. Selby, Susan 47 MMAC 1:56.56 MR

0. Weitzel, Jane 47 MMAC :00.00NS

 

Event 16 Male 100 Butterfly

Time Final

Age Group 40 - 44 M

1. Davis, Glenn 43 MMAC 1:11.53

2. VanDenBosch, Ben 43 MMAC 1:28.64

 

Event 17 Female 50 Breaststroke

Time Final

Age Group 02 - 18 F

1. Holztrager, Jessic 13 MCPSA 1:38.96

2. Zdriluk, Libby 14 MCPSA 1:52.57

 

Age Group 25 - 29 F

1. Palmer, Kim 25 MCPSA 1:38.60

 

Age Group 30 - 34 F

1. Spencer, Karen 34 AM :43.93

0. West, Barb 33 SSC :00.00NS

 

Age Group 35 - 39 F

1. Lalancette, Diane 36 MIDCN 0:56.94

2. Bowman, Shirley 38 MCPSA 2:07.49

 

Age Group 40 - 44 F

1. Iwasaki, Laura 42 YNAUT :42.40

2. Barnlund, Leah 43 MIDCN :44.99

3. Goertzen, Joy 43 MMAC :51.30

4. DeSerres, Sylvie 40 MMAC :52.33

 

Age Group 45 - 49 F

1. Mork, Mary Ann 49 MIDCN :56.73

 

Age Group 50 - 54 F

1. Clark, Lesley 54 AM :51.57

 

Age Group 55 - 59 F

1. Holland, Bobbie 59 WM :55.97

 

Age Group 60 - 64 F

1. Kennedy, Vicki 60 SD 1:04.10

 

Age Group 65 - 69 F

1. Kelch, Cathy 65 AM 1:06.43

 

Event 18 Male 50 Breaststroke

Time Final

Age Group 19 - 24 M

1. Reeb, Nicholas 21 SD :33.29 MR

Event 18 Male 50 Breaststroke (Cont'd)

Time Final

Age Group 25 - 29 M

0. Holder, Dave 28 MMAC 0:00.00DQ

 

Age Group 30 - 34 M

1. Holland, Rob 30 WM :44.19

2. Enns, Chris 30 SSC 1:22.49

 

Age Group 35 - 39 M

0. Olsen, Warren 35 SSC :00.00NS

 

Age Group 40 - 44 M

1. Doig, Peter 41 UNATT :34.39

2. Gilley, Neil 41 MMAC :38.80

3. Bolton, Randy 42 MMAC :41.95

4. Ahrens-Townsend, M 42 AM :42.02

5. Brault, David 41 MMAC :43.24

 

Age Group 45 - 49 M

1. Boulding, Paul 49 MMAC :35.94

2. Wheeler, Len 49 MMAC :41.15

3. Copock, Fred 47 SD :50.12

 

Age Group 55 - 59 M

1. Clifton, Rod 56 MIDCN :42.35

2. Shaddy, Ronald 57 WM 1:05.23

 

Event 19 Female 400 Freestyle

Time Final

Age Group 00 - 01 F

0. Siwicki, Tania 0 AM 0:00.00NS

 

Age Group 35 - 39 F

1. Findlay, Janet 35 KSSM 5:38.99

 

Age Group 45 - 49 F

1. Boulding, Sally 47 MMAC 6:07.02

2. Mohr, Joan 46 AM 8:03.83

 

Age Group 50 - 54 F

1. Day, Margaret 50 MMAC 9:07.71

 

Age Group 55 - 59 F

1. Howland, Laurie 56 SD 7:21.33

 

Event 20 Male 400 Freestyle

Time Final

Age Group 35 - 39 M

1. Stothers, Steven 39 MMAC 4:39.88 MR

Event 20 Male 400 Freestyle (Cont'd)

Time Final

Age Group 40 - 44 M

1. Leier, Brian 42 MMAC 5:01.90

2. VanDenBosch, Ben 43 MMAC 5:44.29

3. Bolton, Randy 42 MMAC 6:58.97

0. Whalen, Michael 40 AM :00.00NS

 

Age Group 50 - 54 M

1. Groff, Bob 54 MIDCN 6:34.57

 

Age Group 55 - 59 M

1. Cameron, Norm 58 MIDCN 6:33.22

 

Event 21 Mixed 200 Medley Relay

Time Final

Age Group 120 - 159 X

1. Selkirk A 120 SD 2:17.13

2. Assiniboine B 147 AM 2:34.03

3. MMAC D 120 MMAC 2:48.52

4. MMAC E 120 MMAC 3:03.93

 

Age Group 160 - 199 X

1. MMAC F 160 MMAC 2:36.19

2. Creatine 160 MIDCN 2:44.31

3. Ginseng 160 MIDCN 2:54.91

4. Selkirk B 160 SD 3:13.58

 

Age Group 240 - 279 X

1. Winnipeg A 240 WM 2:57.45 MR

 

Event 23 Female 100 Breaststroke

Time Final

Age Group 25 - 29 F

1. Palmer, Kim 25 MCPSA 3:32.30

 

Age Group 30 - 34 F

1. Owen, Jane 33 DM 1:55.83

 

Age Group 35 - 39 F

1. Findlay, Janet 35 KSSM 1:37.95

2. Bowman, Shirley 38 MCPSA 4:15.24

 

Age Group 40 - 44 F

1. Fisher, Edie 43 KSSM 1:27.61

 

Age Group 50 - 54 F

1. Dickens, Wenda 50 MIDCN 1:45.09 MR

Event 23 Female 100 Breaststroke (Cont'd)

Time Final

Age Group 55 - 59 F

1. Holland, Bobbie 59 WM 2:02.73

 

Age Group 60 - 64 F

1. Kennedy, Vicki 60 SD 2:20.93

 

Age Group 65 - 69 F

1. Kelch, Cathy 65 AM 2:22.85

 

Event 24 Male 100 Breaststroke

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. MacDonald, Chris 28 MMAC 1:17.38

 

Age Group 35 - 39 M

0. Connor, Peter 35 MMAC 0:00.00NS

 

Age Group 40 - 44 M

1. VanDenBosch, Ben 43 MMAC 1:29.21

 

Age Group 55 - 59 M

1. Clifton, Rod 56 MIDCN 1:33.77

 

Event 25 Female 100 Ind. Medley

Time Final

Age Group 02 - 18 F

1. Zdriluk, Libby 14 MCPSA 4:16.28

 

Age Group 30 - 34 F

1. Howland, Kimberly 32 SD 1:24.97

2. Spencer, Karen 34 AM 1:29.35

 

Age Group 35 - 39 F

1. McInnes, Mary 36 MMAC 1:46.01

 

Age Group 40 - 44 F

1. Leier, Susan 42 MMAC 1:28.91

2. Barnlund, Leah 43 MIDCN 1:29.33

3. Goertzen, Joy 43 MMAC 1:47.08

4. DeSerres, Sylvie 40 MMAC 1:48.29

0. Bell, Gaylene 44 KSSM :00.00NS

 

Age Group 45 - 49 F

1. Boulding, Sally 47 MMAC 1:37.67

2. Selby, Susan 47 MMAC 1:43.95

3. Mork, Mary Ann 49 MIDCN 1:53.53

4. Mohr, Joan 46 AM 2:01.64

0. Weitzel, Jane 47 MMAC :00.00NS

Event 25 Female 100 Ind. Medley (Cont'd)

Time Final

Age Group 55 - 59 F

1. Howland, Laurie 56 SD 1:51.43

 

Age Group 60 - 64 F

1. Ross, Nancelyn 60 MMAC 1:45.10

 

Event 26 Male 100 Ind. Medley

Time Final

Age Group 19 - 24 M

1. Reeb, Nicholas 21 SD 1:08.90

 

Age Group 25 - 29 M

1. Brown, Scott 27 MMAC 1:16.01

2. Holder, Dave 28 MMAC 1:16.22

3. Beaumont, Dez 25 MMAC 1:19.92

 

Age Group 30 - 34 M

1. Hutton, Tristan-Pa 34 SD 1:09.51

2. Holland, Rob 30 WM 1:30.47

 

Age Group 35 - 39 M

0. Olsen, Warren 35 SSC 0:00.00NS

 

Age Group 40 - 44 M

1. Doig, Peter 41 UNATT 1:08.47

2. McCarty, Al 41 KSSM 1:20.47

3. Gilley, Neil 41 MMAC 1:21.70

4. Case, Clayton 43 MMAC 1:42.97

 

Age Group 45 - 49 M

1. Boulding, Paul 49 MMAC 1:19.36

2. Wheeler, Len 49 MMAC 1:32.65

3. Smith, Roy 47 MIDCN 1:35.25

 

Age Group 50 - 54 M

1. Kerr, David 54 WM 1:25.67

 

Event 27 Female 50 Butterfly

Time Final

Age Group 25 - 29 F

1. Clark, Aileen 27 MIDCN :34.85

 

Age Group 30 - 34 F

1. Adam, Shannon 31 MIDCN :36.81

2. Wijtkamp, Marieke 30 AM :41.85

0. West, Barb 33 SSC :00.00NS

Event 27 Female 50 Butterfly (Cont'd)

Time Final

Age Group 40 - 44 F

1. Fisher, Edie 43 KSSM :34.07

2. Iwasaki, Laura 42 YNAUT :37.60

3. Pogson, Jane 41 WM :38.72

 

Age Group 55 - 59 F

1. Howland, Laurie 56 SD :53.89

 

Event 28 Male 50 Butterfly

Time Final

Age Group 35 - 39 M

1. Stothers, Steven 39 MMAC :28.93

 

Age Group 40 - 44 M

1. Leier, Brian 42 MMAC :31.01

2. Davis, Glenn 43 MMAC :32.30

3. Brault, David 41 MMAC :42.52

 

Age Group 45 - 49 M

0. Briggs, Steve 46 MIDCN :00.00NS

 

Age Group 50 - 54 M

0. Vadeboncoeur, Neil 51 MIDCN :00.00NS

 

Event 29 Female 50 Backstroke

Time Final

Age Group 02 - 18 F

1. Holztrager, Jessic 13 MCPSA 1:28.02

2. Zdriluk, Libby 14 MCPSA 2:01.59

 

Age Group 25 - 29 F

1. Faulkes, Christine 27 AM :40.45

 

Age Group 30 - 34 F

1. Howland, Kimberly 32 SD :37.77

2. Owen, Jane 33 DM :45.28

3. Harder, Joyce 33 SSC 1:22.51

 

Age Group 35 - 39 F

1. Horne, Ruth 35 MMAC :36.64

2. Lalancette, Diane 36 MIDCN 0:53.90

3. Hornby, Rhonda 37 SSC 1:15.50

 

Age Group 40 - 44 F

1. Burgelis, Andrea 44 KSSM :37.53

2. Pogson, Jane 41 WM :41.31

3. Leier, Susan 42 MMAC :45.64

4. Goertzen, Joy 43 MMAC :52.23

5. Power, Dawn 43 MMAC :53.38

Event 29 Female 50 Backstroke (Cont'd)

Time Final

Age Group 45 - 49 F

1. Palmer, Francie 49 MIDCN :43.69

 

Age Group 55 - 59 F

1. Holland, Bobbie 59 WM :55.00

 

Age Group 70 - 74 F

1. Rubin, Claire 73 MMAC 1:05.07

 

Age Group 75 - 79 F

1. Tate, Virginia 76 MMAC 1:13.94

 

Event 30 Male 50 Backstroke

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. Beaumont, Dez 25 MMAC :38.46

 

Age Group 30 - 34 M

1. Holland, Rob 30 WM :39.31

2. Enns, Chris 30 SSC 1:04.90

 

Age Group 35 - 39 M

0. Olsen, Warren 35 SSC :00.00NS

 

Age Group 40 - 44 M

1. Ahrens-Townsend, M 42 AM :42.27

 

Age Group 50 - 54 M

1. Groff, Bob 54 MIDCN :44.10

 

Age Group 55 - 59 M

1. Shaddy, Ronald 57 WM 1:03.24

 

Age Group 70 - 74 M

1. Stock, Fred 72 MMAC 0:59.99 MR

 

Event 31 Female 25 Freestyle

Time Final

Age Group 35 - 39 F

1. Hornby, Rhonda 37 SSC :31.23

 

Age Group 50 - 54 F

1. Evans, Lynne 50 SD :23.27

Event 32 Male 25 Freestyle

Time Final

Age Group 19 - 24 M

1. Reeb, Nicholas 21 SD :12.28

 

Age Group 40 - 44 M

1. Case, Clayton 43 MMAC :15.29

 

Age Group 45 - 49 M

1. Wheeler, Len 49 MMAC :15.97

2. Copock, Fred 47 SD :17.37

 

Age Group 85 - 89 M

0. Kolb, Lloyd 85 MMAC 0:00.00NS

 

Event 33 Female 25 Breaststroke

Time Final

Age Group 30 - 34 F

1. Owen, Jane 33 DM :21.53

 

Age Group 35 - 39 F

0. McInnes, Mary 36 MMAC :00.00DQ

 

Age Group 40 - 44 F

1. Leier, Susan 42 MMAC :20.49

 

Age Group 60 - 64 F

1. Kennedy, Vicki 60 SD :28.22

 

Age Group 65 - 69 F

1. Kelch, Cathy 65 AM :29.16

 

Event 34 Male 25 Breaststroke

Time Final

Age Group 19 - 24 M

1. Reeb, Nicholas 21 SD :15.49

 

Age Group 25 - 29 M

1. Shalom, Raymond 25 SSC :27.32

 

Age Group 40 - 44 M

0. Ahrens-Townsend, M 42 AM :00.00NS

 

Age Group 55 - 59 M

1. Clifton, Rod 56 MIDCN :18.88

Event 35 Female 100 Freestyle

Time Final

Age Group 02 - 18 F

1. Holztrager, Jessic 13 MCPSA 3:06.12

 

Age Group 25 - 29 F

1. Palmer, Kim 25 MCPSA 3:06.12

 

Age Group 30 - 34 F

1. Adam, Shannon 31 MIDCN 1:14.14

2. Howland, Kimberly 32 SD 1:15.58

3. Harder, Joyce 33 SSC 2:39.27

0. Wijtkamp, Marieke 30 AM 0:00.00NS

 

Age Group 35 - 39 F

1. Bowman, Shirley 38 MCPSA 2:52.83

2. Hornby, Rhonda 37 SSC 3:00.00

 

Age Group 40 - 44 F

1. Burgelis, Andrea 44 KSSM 1:14.20

2. McKeag, Kelly 44 MMAC 1:20.37

 

Age Group 50 - 54 F

1. Dickens, Wenda 50 MIDCN 1:20.33 MR

0. Day, Margaret 50 MMAC 0:00.00NS

 

Age Group 60 - 64 F

1. Kennedy, Vicki 60 SD 2:11.07

 

Age Group 70 - 74 F

1. Rubin, Claire 73 MMAC 2:10.73

 

Event 36 Male 100 Freestyle

Time Final

Age Group 25 - 29 M

1. MacDonald, Chris 28 MMAC 1:02.47

2. Shalom, Raymond 25 SSC 1:34.20

0. Holder, Dave 28 MMAC :00.00NS

 

Age Group 30 - 34 M

1. Hutton, Tristan-Pa 34 SD 1:01.27

2. Enns, Chris 30 SSC 2:00.48

 

Age Group 35 - 39 M

0. Connor, Peter 35 MMAC :00.00NS

0. Olsen, Warren 35 SSC :00.00NS

 

Event 36 Male 100 Freestyle (Cont'd)

Time Final

Age Group 40 - 44 M

1. Leier, Brian 42 MMAC 1:01.15

2. Doig, Peter 41 UNATT 1:02.39

3. Davis, Glenn 43 MMAC 1:06.35

4. McCarty, Al 41 KSSM 1:08.66

5. VanDenBosch, Ben 43 MMAC 1:12.05

6. Gilley, Neil 41 MMAC 1:12.26

7. Brault, David 41 MMAC 1:17.37

8. Case, Clayton 43 MMAC 1:20.29

9. Bolton, Randy 42 MMAC 1:25.23

 

Age Group 45 - 49 M

1. Boulding, Paul 49 MMAC 1:12.10

2. Briggs, Steve 46 MIDCN 1:15.34

3. Wheeler, Len 49 MMAC 1:20.22

4. Smith, Roy 47 MIDCN 1:24.47

 

Age Group 50 - 54 M

1. Kerr, David 54 WM 1:14.04

2. Groff, Bob 54 MIDCN 1:20.16

 

Age Group 55 - 59 M

1. Cameron, Norm 58 MIDCN 1:19.94

 

Age Group 70 - 74 M

1. Stock, Fred 72 MMAC 1:58.99

 

Event 37 Female 200 Free Relay

Time Final

Age Group 120 - 159 F

1. MMAC G 120 MMAC 2:42.33

2. Assiniboine C 147 AM 3:09.53

0. MMAC H 120 MMAC 0:00.00NS

 

Age Group 160 - 199 F

1. Steroids 160 MIDCN 2:31.12

0. Kenora A 160 KSSM 0:00.00NS

 

Event 38 Male 200 Free Relay

Time Final

Age Group 100 - 119 M

1. MMAC K 109 MMAC 2:06.08

2. MMAC J 106 MMAC 2:09.37

 

Age Group 160 - 199 M

1. MMAC I 160 MMAC 2:06.67

 

Age Group 200 - 239 M

1. Viagra 200 MIDCN 2:21.77

 

 
Masters Swimming Manitoba.
For problems or questions regarding this web contact msmanitoba@excite.com.
Last updated: May 11, 2001.